Hlavička

Úvodní stránka

Technické parametry

Otevření NSR:

Vložka ve výfuku

Omezovač v sání

Nastavení přívěry

Servis a údržba

Výfuky

Dokumentace k motocyklu

Fotky a videa

Vaše motocykly

Návštěvní kniha
Stránky optimalizovány
pro FireFox2 a vyšší.

Admin: Ketys
ICQ: 466-385-407

Design: Silverfox

Návštěvníků od 27.10.2008:


Valid HTML 4.01 TransitionalVložka ve výfuku

1) Odstraňte nízké oplastování motocyklů na obou stranách křížovým šroubovákem

2) Odšroubujte šrouby držící koncovku výfuku pod zadním sedadlem a zajistěte výfuk, aby svou tíhou nespadl na zem a nezlomil svody. Dále odstraňte šroub ve středu motocyklu za pákou od zadní brzdy. Použijte dvanáctku klíč

3) Odstraňte další 2, držící výfukové svody k hlavě motoru. Budete potřebovat také 12ku klíč.

4) Buďte opatrní při odstraňování těchto posledních dvou šroubů. Po jejich odstranění vám výfuk spadne a proto jej držte, nebo o to někoho požádejte.

5) Nyní hledejte omezovač. Je-li výfuk neomezený, bude svod dosti široky na to, aby jím hladce proklouzla skořápka vajíčka (to nezkoušejte je to jen překlad :D). Pokud je omezovač na místě, výfuk bude mnohem užší a bude se vám zdát, že svod má velmi tlusté stěny. Budou tam 3 kuličky (kapky COčka na sváření), držící omezovač uvnitř výfukových svodů. Záleží na stáří motocyklu, jestli budete schopni toto vidět. Možná budete muset vyčistit stěny od výfukových plynů než omezovač spatříte.

Neomezený výfukomezený výfuk
Vrtání svárůOtevřený svod

6) Pokud je výfuk omezen, budete muset řezat sváry, aby jste to vytáhli ven. Pokud tomu tak není, vraťte výfuk zpět v opačných krocích.

7) Popisovat krok za krokem jak omezovaž odstranit a jak a kde vrtat je podle mě nesmysl. S tím si musí každý poradit sám. Abych vám ještě lepe přiblížil, co to ten omezovač je, tak je to menší trubička 8 cm dlouhá a je pevně umístěna ve svodu. Drží tam opravdu pevně a i více zručným kutilům to dá práci vytáhnout ji ven.

8) Jakmile budete mít omezovač venku, vyčistěte svody od prachu či kovošrotu z flexy.

9) Vezměte na vědomí, že výfukové svody budete muset znovu svařit. Před prací si tedy zajistěte potřebné prostředky k tomuto kroku.

10) Svařený výfuk opět nasaďtě na motocykl

Pokračujte odkazem - Omezovač sání

Moto-Online.cz - Moto Shop pro motokros a enduro